Noutati

Elevii premiati la CONCURSUL "SALVEAZĂ MEDIUL ȘI FII ECO!" - editia 2018

 

Imaginile de la festivitatea de premiere sunt accesibile la acest link: imagini.

Tabelul cu rezultatele obtinute la concursul "SALVEAZĂ MEDIUL ȘI FII ECO!" se poate descarca de la acest link: rezultate.

 

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR

Nr. Crt.

Nume prenume elev

Clasa

Şcoala de provenienţă

Judeţul

Profesor coordonator

Premiul obţinut

1

Hamdan Maisa

Invatamant primar

Liceul Teoretic "Avram Iancu",

Cluj-Napoca

Cluj

Cîmpean Adriana

I

2

Schiesser Beatrice

Invatamant primar

Scoala Gimnaziala "Al. I. Cuza", Baia Mare

Maramures

Ierima Maria

I

3

Badea Sebastian

Invatamant primar

Scoala Gimnazială "Petre Sergescu"

Mehedinti

Valon Izabela-Alina

II

4

Dumbrava Ana Maria

Invatamant primar

Gimnaziala Nr. 113, Bucuresti

Bucuresti

Pană Steluța

II

5

Coman Anna Maria

Invatamant primar

Gimnaziala "Dragos Voda", Moisei

Maramures

Tomoiaga Sinorica

III

6

Bunea Mario

Invatamant primar

Liceul cu Program Sportiv, Alba Iulia

Alba

Doroga Marcela

III

7

Vasca Miriam

Invatamant primar

Liceul Teoretic "Gabriel Tepelea", Borod

Bihor

Cacuci Simona-Liana

M

8

Sandu Matei

Invatamant primar

Scoala Gimnaziala "Tudor Vladimirescu"

Arges

Sima Camelia-Zoica

M

9

Krisztian Petra

Invatamant primar

Gimnazială Nr. 10, Satu Mare

Satu Mare

Mihai Adela

M

10

Mureșan Carina Maria

Invatamant primar

Liceul Teoretic "Avram Iancu"

Cluj

Cîmpean Adriana

M

11

Popa Erika

Invatamant primar

Gimnaziala Nr. 113, Bucuresti

Bucuresti

Pană Steluța

M

12

Costea Izabella

Invatamant primar

Gimnaziala Nr. 113, Bucuresti

Bucuresti

Pană Steluța

M

13

Naghi Denisa

Invatamant primar

Scoala Gimnaziala Nr. 18, Baia Mare

Maramures

Fat Mariana

M

14

Muresan Andreea

Invatamant primar

Scoala Gimnaziala Nr. 18, Baia Mare

Maramures

Fat Mariana

M

 

ÎNVĂȚĂMÂNT GIMNAZIAL

Nr. Crt.

Nume prenume elev

Clasa

Şcoala de provenienţă

Judeţul

Profesor coordonator

Premiul obţinut

1

Ostopovici Alexia

Clasa a V-a

Gimnazială "Mihail Kogălniceanu", Dorohoi

Botosani

Cazacu Angelica

I

2

Gănciulescu Tony

Clasa a V-a

Scoala Gimnaziala "Sfintii Constantin si Elena"

Bucuresti

Onuț Vasilica

II

3

Furduf Sandra

Clasa a V-a

Scoala Gimnaziala Nr. 1, Faraoani

Bacau

Habavnic Tereza

III

4

Gulerean Maya

Clasa a V-a

Școala Gimnazială Cicîrlău

Maramures

Marinca Margareta

M

5

Lingurar Sorina

Clasa a V-a

Școala Gimnazială Nr. 7 Reșița

Caras-Severin

Liță Maria

M

6

Turcanu Andra

Clasa a V-a

Şcoala Gimnazială Bosia

Iasi

Istrate Valerica

M

7

Ursan Francisca

Clasa a VI-a

Scoala Gimnaziala "Octavian Goga", Baia Mare

Maramures

Cuciureanu   Mihaela-Leontina

I

8

Marian Bianca

Clasa a VI-a

Scoala Gimnaziala "Octavian Goga", Baia Mare

Maramures

Varga Carmen

I

9

Tarcău Andrei

Clasa a VI-a

Scoala Gimnaziala "Mihai Dragan", Bacau

Bacau

Vătămănescu Elena

II

10

Truscă Alexandru

Clasa a VI-a

Gimnazială "Petru Dumitriu", Orșova

Mehedinti

Mocan Adriana

II

11

Cirt Natalia

Clasa a VI-a

Scoala Gimnaziala "Al. I. Cuza", Baia Mare

Maramures

Nagy Laura

III

12

Pușcaș Florica Adriana

Clasa a VI-a

Școala Gimnazială Cicîrlău

Maramures

Ionce Angelica Valerica

III

13

Pop Maria Ioana

Clasa a VI-a

Școala Gimnazială Nr. 18, Baia Mare

Maramures

Cătuna Daniela

M

14

Balaceanu Andreea

Clasa a VI-a

Scoala Gimnaziala "Petru Dumitriu"

Mehedinti

Paunescu Gabriela

M

15

Ionescu Caragea Dragos

Clasa a VI-a

Colegiul National "Constantin Cantacuzino", Targoviste

Dambovita

Manole Alina

M

16

Dutkoni Mihăiță

Clasa a VI-a

Scoala Gimnaziala Nr. 14, Dr. Tr. Severin

Mehedinti

Cosma Maria Carmen

M

17

Mile Petra

Clasa a VII-a

Scoala Gimnaziala "Vasile Alecsandri", Baia Mare

Maramures

Mile Paula

I

18

Gherase Andreea Claudia

Clasa a VII-a

Gimnazială "Mihail Kogălniceanu", Dorohoi

Botosani

Cazacu Angelica

I

19

Cătuna Anamaria

Clasa a VII-a

Școala Gimnazială Nr. 18, Baia Mare

Maramures

Baban Diana

II

20

Ungur Maria

Clasa a VII-a

Școala Gimnazială Săcălășeni

Maramures

Moje Veronica Mirela

II

21

Georgevici Livia

Clasa a VII-a

Scoala Gimnaziala "Al. I. Cuza", Baia Mare

Maramures

Vigh Agota

III

22

Mitric Maria

Clasa a VII-a

Colegiul National "Constantin Cantacuzino", Targoviste

Dambovita

Manole Alina

III

23

Mitran Anastasia Victoria

Clasa a VII-a

Colegiul National "Teodor Nes", Salonta

Bihor

Zaha Monica

M

24

Ambăruş Alexandra

Clasa a VII-a

Scoala Gimnaziala "Mihai Dragan", Bacau

Bacau

Blaga Adriana-Nicoleta

M

25

Pleșca Ioana - Cristina

Clasa a VII-a

Școala Gimnazială "Ion Luca Caragiale", Tulcea

Tulcea

Stanciu Nicoleta-Larisa

M

26

Abrudan Eugenia

Clasa a VIII-a

Școala Gimnazială Nr. 18, Baia Mare

Maramures

Cătuna Daniela

I

27

Botezatu Maria Teodora

Clasa a VIII-a

Scoala Gimnaziala "Mihai Dragan", Bacau

Bacau

Vătămănescu Elena

II

28

Iordache Maria

Clasa a VIII-a

Scoala Gimnaziala Nr. 195, Bucuresti

Bucuresti

Giușcă Simona

III

29

Crestin Andrada

Clasa a VIII-a

Scoala Gimnaziala "Ion Luca Caragiale", Baia Mare

Maramures

Vigh Agota

M

30

Man Maria

Clasa a VIII-a

Școala Gimnazială Nr. 18, Baia Mare

Maramures

Baban Diana

M

31

Valon Maria-Isabelle

Clasa a VIII-a

Scoala Gimnazială "Petre Sergescu"

Mehedinti

Mocanu Ionela-Evelina

M

32

Badea Adrian Florin

Clasa a VIII-a

Scoala Gimnaziala Nr. 124, Bucuresti

Bucuresti

Costea Georgeta

M

ÎNVĂȚĂMÂNT GIMNAZIAL CES

Nr. Crt.

Nume prenume elev

Clasa

Şcoala de provenienţă

Judeţul

Profesor coordonator

Premiul obţinut

1

Tinca Madalina

Invatamant gimnazial cu CES

Scoala Gimnaziala Budacu de Sus

Bistrita-Nasaud

Balan Viorica Voichita

I

 

ÎNVĂȚĂMÂNT LICEAL

Nr. Crt.

Nume prenume elev

Clasa

Şcoala de provenienţă

Judeţul

Profesor coordonator

Premiul obţinut

1

Gherghin Ioana Amina

Clasa a IX-a

Colegiul Tehnic "Costin D. Neniţescu", Piteşti

Arges

Bostan Elena

I

2

Corpodean Oana

Clasa a IX-a

Colegiul Economic "Nicolae Titulescu", Baia Mare

Maramures

Man Camelia

II

3

Zegheru Mihaela

Clasa a IX-a

Colegiul National "Constantin Cantacuzino", Targoviste

Dambovita

Manole Alina

III

4

Ciubotariu Maria Teodora

Clasa a IX-a

Colegiul Economic "O. Onicescu", Botosani

Botosani

Sandu Liliana Cristina

M

5

Varga Kinga

Clasa a IX-a

Colegiul Tehnic "Transilvania", Baia Mare

Maramures

Pop Daniela Florica

M

6

Pleoţ Florentina

Clasa a X-a

Liceul Tehnologic "Virgil Madgearu"

Constanta

Marcu Camelia-Isabela

I

7

Ciurdaș Răzvan

Clasa a X-a

Colegiul Tehnic "George Barițiu", Baia Mare

Maramures

Pop Florin

II

8

Horgea Andrada

Clasa a X-a

Colegiul Național "M. Eminescu", Baia Mare

Maramures

Beșleagă Anca

III

9

Rus Rareș

Clasa a X-a

Colegiul Economic "Nicolae Titulescu", Baia Mare

Maramures

Bonaț Ioan Gheorghe

M

10

Oboroceanu Florina

Clasa a X-a

Colegiul Economic "O. Onicescu", Botosani

Botosani

Sava Irina Oana

M

11

Marculeac Claudia

Clasa a X-a

C.N. "Mihai Eminescu", Suceava

Suceava

Năsulea Florentina

M

12

Dragomir Ionela

Clasa a X-a

Liceul Tehnologic "Ion Mincu", Vaslui

Vaslui

Roșu Anișoara

M

13

Patracuta Cristina

Clasa a X-a

Colegiul Tehnic "Anghel Saligny", Bacau

Bacau

Leana Iulia

M

14

Oszvald Oana

Clasa a XI-a

Liceul Teologic Penticostal, Baia Mare

Maramures

Pop Florin

I

15

Podină Antonela

Clasa a XI-a

Colegiul National "Mihai Eminescu", Baia Mare

Maramures

Mureșan Ramona

II

16

Stoian Diana Maria

Clasa a XI-a

Liceul Teoretic "Ion Barbu", Bucuresti

Bucuresti

Popica Laurentiu

III

17

Rus Mariana

Clasa a XI-a

Colegiul Tehnic "Transilvania", Baia Mare

Maramures

Hauler Coralia

M

18

Brumă Ioana

Clasa a XI-a

C.N. "Ștefan cel Mare", Suceava

Suceava

Harja Irina Geanina

M

19

Dobroiu Camelia

Clasa a XI-a

Colegiul National "Mihai Eminescu", Baia Mare

Maramures

Ciolte Daniela

M

20

Smircea Catalina Maria

Clasa a XI-a

Liceul Teoretic "Ion Barbu", Bucuresti

Bucuresti

Popica Laurentiu

M

21

Gherman Denisa

Clasa a XII-a

Colegiul de Arte, Baia Mare

Maramures

Krizsan Mirela

I

22

Pricop Marina

Clasa a XII-a

Colegiul Tehnic "Transilvania", Baia Mare

Maramures

Baban Iuliana

II

23

Gal Edina

Clasa a XII-a

Colegiul Agricol Nr.1, Valea lui Mihai

Bihor

Zeffer Timea Erzsebet

III

 

ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL

Nr. Crt.

Nume prenume elev

Clasa

Şcoala de provenienţă

Judeţul

Profesor coordonator

Premiul obţinut

1

Moldovan Mircea

Clasa a IX-a

Colegiul Tehnic "Transilvania", Baia Mare

Maramures

Cardos Maria-Daniela

I

2

Călăuz Gabriela

Profesionala clasa a IX-a

Colegiul Tehnic "Transilvania", Baia Mare

Maramures

Bodnar Daniela

II

3

Iordache Ana Maria

Profesionala clasa a XI-a

Liceul Tehnologic "Virgil Madgearu"

Constanta

Marcu Camelia-Isabela

III